Facebook Tasarım Programı Müdürü Michelle Morrison'a göre, Facebook'ta çalışmak imkansız değil herkes başvurabilir. 

Facebook,ta çalışmayı kim istemez. Dünyanın en prestijli kuruluşlarından olan sosyal medya devi Facebook'ta çalışmak için ne mi yapmak gerekiyor? Bu sorunun yanıtı için yazımızı okumaya devam edin...

Facebook Tasarım Programı Müdürü Michelle Morrison, yaptığı açıklamada, Facebook'un her geçen gün büyümeye devam ettiğini, bu platformu 2 milyar insanın kullandığını söyledi. Morrison dünyadaki herkesi bir araya getirmek istediklerini ve "Sosyal değer yarattığımız sürece büyümeye devam edeceğimize inanıyoruz." dedi.

Facebook'u en çok kullananların ABD'de olduğunu belirten Morrison, onun dışında Kosta Rika ve Endonezya gibi ülkelerde de büyüdüklerini, en büyük trendin ise cep telefonları ve yüksek kaliteli internet olduğuna işaret etti. 

"Türkiye'de büyüyen alanlardan biri Tasarım" 

Facebook'un DNA'sında işe ve iş görüşmesine insanların samimi gelmesi olduğunu kaydeden Michelle Morrison, Facebook'ta iş görüşmesine gelenlerin açık ve dürüst konuşması, kim olduğunu ve değerlerini söylemesi gerek, "Dünyayı daha iyi bir hale getirmek için çabalayan insanlarla çalışmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

"Yaptığınız tasarımlarınız, iş stratejileriniz, kişisel becerileriniz ve yetenekleriniz; insanların bir araya gelmesine yardımcı oluyorsa o zaman Facebook, iş başvurusu yapan kişi için çalışılması uygun bir yer." diyen Morrison, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Müşterilerimiz için bir değer yarattığımız, bireysel ve şirket paylaşımlarınız sürdüğü sürece biz de büyümeye devam edeceğiz. Instagram ile Twitter kullanılmadan önce ve sonrasında da Facebook platformu büyümeye devam ediyor, topluluğu giderek genişliyor. Bizim bağlantı sunma şeklimiz de değişiyor. Geleceğin teknolojilerine öncülük ediyoruz. Facebook gibi sürekli insanları birbirine bağlayan teknolojileri lanse etmeye devam edeceğiz. Dünyanın her yerinden insanları işe alıyoruz. Tüm dünyada 16 ofisimiz var. Herhangi bir Türk tasarımcı Facebook için çalışmak istiyorsa en uygun ofisi bulup başvuru yapabilir. Türkiye'de tasarım alanını yavaş yavaş büyüterek geliştiriyoruz. Facebook'ta çalışmak imkansız değil herkes başvurabilir."